ProNature

Nasze wartości

Czystość - również dla środowiska: z ProNature.

Niekwestionowana zdolność rozpuszczania tłuszczu przez produkty Somat i Pur, czystość bez smug, jaką zapewnia Clin, czy też czystość i świeżość oferowana przez Bref – seria ProNature, obejmująca produkty marek Somat, Pur, Bref i Clin to nie tylko niezawodna czystość, lecz także mniejsza szkodliwość dla środowiska!

Zaangażowanie w sprawy społeczne we współpracy z Plastic Bank

Wraz ze społecznym przedsiębiorstwem Plastic Bank, Henkel angażuje się w walkę z problemem plastiku zanieczyszczającego oceany, a jednocześnie w zwalczanie ubóstwa w krajach, które nie posiadają systemu recyklingu odpadów. W celu realizacji powyższych założeń, Henkel utworzył na Haiti punkty zbiórki odpadów plastikowych, które rozpoczęły działalność na początku 2018 roku. W takich punktach, mieszkańcy mogą wymieniać zebrane odpady z tworzyw sztucznych na gotówkę, paliwo do kuchenek lub dostęp do stacji ładowania telefonów komórkowych. Takie działania nadają plastikowym odpadom wartość i pozwalają zapobiegać usuwaniu odpadów z tworzyw sztucznych do środowiska naturalnego. Plastik zgromadzony w punktach zbiórki jest następnie sortowany, przetwarzany i zwracany do łańcucha recyklingu jako plastik z działań prospołecznych – Social Plastic®. Przyznana przez Plastic Bank weryfikacja Social Plastic® potwierdza, że osoby zbierające otrzymały w zamian za odpady z tworzyw sztucznych uczciwą cenę, przewyższającą cenę rynkową. Social Plastic® jest wykorzystywany w butelkach produktów Clin i Bref z pompką.

Szczegółowe informacje dostępne są na następującej stronie internetowej: https://plasticbank.com/

Ekologiczne opakowania

W serii ProNature, wszystkie butelki produktów z pompką oraz butelka produktu Pur wykonane są w 100% z plastiku z recyklingu, w tym z przetworzonych butelek po napojach zwracanych w ramach systemu kaucji lub w innych krajach z odpadów zwracanych przez gospodarstwa domowe. Po zużyciu produktu, a w przypadku butelek po płynach do czyszczenia toalet – po zdjęciu z nich foliowej owijki, wszystkie butelki nadają się do recyklingu. Zdjęcie folii ułatwia perforacja. W przypadku butelek produktu Clin, oferujemy też bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę w postaci opakowań uzupełniających tzw refilli, które pozwalają na jeszcze większą oszczędność plastiku, ponieważ do wytworzenia opakowania uzupełniającego tzw refilla potrzeba 90% mniej materiału niż do wyprodukowania butelki.

Na marginesie: od 2020 roku, wszystkie preformy butelek produktów Clin i Bref z pompką , oraz butelki produktu Pur są również produkowane w 100% z plastiku z recyklingu.

Składniki

Receptury produktów z serii ProNature są ekologiczne.* Na przykład Clin i Bref do Łazienki zawierają aż 99,9% składników pochodzenia naturalnego, tj. przede wszystkim surowców roślinnych i odnawialnych. Płyny do czyszczenia toalet Bref zawierają 90%  składników pochodzenia naturalnego. Stosowanie surowców z upraw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju pozwala chronić zasoby wody oraz środowisko naturalne. Potwierdza to również niezależna certyfikacja ekologiczna „EU Ecolabel”. Oznaczenie przyznawane przez Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego umieszczane jest na produktach spełniających wysokie standardy dotyczące właściwości środowiskowych, zdrowotnych i funkcjonalnych. Jest ono zatem przewodnikiem po takich produktach, jak nasza seria ProNature, która chroni zasoby naturalne.

* z wyjątkiem zawieszki do toalety Bref

 • Odkryj nasze środki czystości

  Dla czystego domu i czystego środowiska!

  Kup teraz

Bądź #pronature

 • Praktyczne porady
  5 powodów, dla których warto używać środków czyszczących przyjaznych dla środowiska
 • Fakty
  Ogromne korzyści z ponownego wykorzystania wody.
 • Aktualności
  Jak możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla? Sposób postępowania