ProNature

Nasza misja

ProNature: Nasz wkład w ochronę środowiska.

Chcemy wspierać naszych klientów i konsumentów w ekologicznym i odpowiedzialnym sprzątaniu - z produktami ProNature. Dostępna w ramach marek Somat, Pur, Bref i Clin linia produktów ProNature jest potrójnie dobra dla środowiska naturalnego: dzięki zastosowanym składnikom, dzięki ekologicznym rozwiązaniom z zakresu opakowań i dzięki zaangażowaniu w sprawy społeczne – bez uszczerbku dla czystości, połysku i zdolności do rozpuszczania tłuszczu.

Nasze produkty mają bardziej ekologiczny skład, zawierają naturalne składniki i surowce z ekologicznych upraw, dzięki czemu pozwalają oszczędzać zasoby wody i środowisko naturalne. Produkty posiadają niezależną certyfikację ekologiczną „EU Ecolabel”*. Kolejnym plusem dla środowiska są nowe preformy butelek produktów z pompką, które wytwarza się z plastiku z recyklingu, i które same mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu. Dzięki współpracy z organizacją Plastic Bank, zakup produktów z serii ProNature to również wyraz zaangażowania w sprawy społeczne. Wspomniana współpraca obejmuje tworzenie centrów zbiórki tworzyw sztucznych na Haiti oraz zaangażowanie ludności miejscowej, która w takich punktach może wymieniać zebrane odpady plastikowe na pieniądze lub świadczenia socjalne.

Plastic Bank powstał w 2013 roku w celu powstrzymania dalszego zanieczyszczania oceanów plastikiem. Finansowane z darowizn i przez sponsorów przedsiębiorstwo społeczne w tym celu zamienia tworzywa sztuczne w „walutę”. Plastik staje się zatem pewną wartością zanim trafi do oceanu lub innego rodzaju wód. Zebrane odpady poddawane są recyklingowi i przywracane do cyklu użytkowania. Specjaliści ds. opakowań w firmie Henkel stosują taki plastik z recyklingu do niektórych produktów.

Współpraca z Bankiem Plastiku (Plastic Bank) to kolejny istotny wyraz zaangażowania firmy Henkel w kwestie zrównoważonego rozwoju. Do roku 2030, Henkel zamierza potroić wartość prowadzonej działalności w stosunku do ekologicznego śladu swoich produktów i usług. Więcej informacji na temat Plastic Bank i współpracy można znaleźć na stronie internetowej www.plasticbank.org

* z wyjątkiem zawieszki do toalety Bref

Nasze wartości

 • Pamiętaj o odpowiednim sortowaniu zużytych opakowań

 • Wszystkie receptury są zgodne z wysokimi standardami środowiskowymi*

  * z wyjątkiem zawieszek do toalety Bref

 • Zmniejszamy ilość odpadów plastikowych i walczymy z ubóstwem w krajach rozwijających się

Bądź #pronature

 • Praktyczne porady
  5 powodów, dla których warto używać środków czyszczących przyjaznych dla środowiska
 • Fakty
  Ogromne korzyści z ponownego wykorzystania wody.
 • Aktualności
  Jak możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla? Sposób postępowania