ProNature

Bądź #pronature

Niesamowite porady na temat sprzątania w zgodzie z naturą

Życie w zgodzie z naturą może oznaczać również zmianę nawyków dotyczących sprzątania. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najsprytniejsze ekologiczne sztuczki przydatne podczas sprzątania. A wiesz, co jest w nich najlepsze? Nasze wskazówki są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale też często tańsze i przyjemniejsze!

Blender czysty w kilka sekund

Po co mozolnie czyścić blender kielichowy, jeśli można to zrobić w kilka sekund? Wystarczy, że napełnisz blender ciepłą wodą i dodasz kroplę płynu Pur Pro Nature. Następnie włącz blender na kilka sekund. Opłucz czystą wodą, a Twój blender będzie lśnił czystością!

Własne ściereczki do sprzątania z odzysku

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet ściereczki używane do sprzątania mają wpływ na środowisko. Ściereczki z mikrofibry i innych syntetycznych tkanin uwalniają drobinki mikroplastiku do wody i powietrza, co ma poważne skutki dla środowiska i naszego zdrowia. Zamiast więc kupować syntetyczne ściereczki do sprzątania, potnij na kawałki starą koszulkę zrobioną ze 100% bawełny.

Ekologiczne sprzątanie łazienki

Używaj przyjaznych dla środowiska środków do czyszczenia łazienki, takich jak Bref ProNature. Jest produkowany w 99,9% ze składników pochodzenia naturalnego. Można go używać bez obaw o środowisko. Nie tylko znakomicie usuwa plamy i brud, ale też pięknie pachnie!

Naturalny sposób czyszczenia biżuterii

Jeśli Twoja biżuteria straciła blask, przyda jej się czyszczenie. Jednak tradycyjne środki do czyszczenia często zawierają agresywne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Zamiast tego zanurz biżuterię w miseczce z wodą gazowaną z dodatkiem łyżki płynu do zmywania naczyń (koniecznie wybierz płyn przyjazny dla środowiska, na przykład Pur ProNature). Pozostaw ją na chwilę do namoczenia w tym roztworze, a następnie wyjmij i delikatnie wyczyść za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Na koniec wypłucz biżuterię pod bieżącą wodą, a będzie lśnić jak nowa!

Czyszczenie luster i okien filtrem do kawy

Chociaż stare gazety świetnie nadają się do mycia okien i nie pozostawiają smug, to jednak farba drukarska może brudzić. Lepiej spryskaj szybę lub lustro ekologicznym płynem do mycia szyb, takim jak Clin Pro Nature, i przetrzyj papierowym filtrem do kawy. Uzyskasz dzięki temu nieskazitelny efekt!

Prosty sposób na przypalone garnki

Czyszczenie przypalonych garnków może być koszmarem! Zamiast marnować czas na szorowanie, skorzystaj z tej ekologicznej wskazówki. Napełnij garnek wodą i dodaj trochę przyjaznego dla środowiska płynu do zmywania, na przykład Pur Pro Nature. Postaw garnek na piecu i gotuj przez 10 minut , a następnie pozostaw do ostygnięcia. Teraz możesz go normalnie umyć bez konieczności szorowania przypalonego tłuszczu, który rozpuścił się podczas gotowania.

Filtr po kategoriach: