ProNature

Bądź #pronature

Mycie okien przy użyciu ekologicznych produktów

Sprawa jest prosta: okna w domu od czasu do czasu wymagają umycia. Warto pomyśleć o produktach używanych w domu do sprzątania i ich potencjalnym wpływie na środowisko naturalne. Pamiętaj, że dbanie o środowisko i o swój dom nie wykluczają się nawzajem.


Zalety ekologicznych produktów do mycia okien

Produkty ekologiczne są mniej szkodliwe dla środowiska i powinno to być brane pod uwagę podczas zakupu w pierwszej kolejności. Clin Pro Nature posiada 99,9% składników pochodzenia naturalnego, zapobiega powstawaniu smug i jest przy tym bezpieczny dla środowiska. Użyte surowce pochodzą ze zrównoważonej uprawy a formuła jest certyfikowana przez EU Ecolabel. Butelka wykonana jest w 100% z plastiku z recyklingu, z czego 50% to tzw. Social Plastic. Clin ProNature nadaje się do powierzchni takich jak lustra, okna, okna samochodowe.

Sama woda nie daje takiego efektu, ponieważ cząsteczki wodoru wnikają w pory znajdujące się na powierzchni szyb. Ich nagromadzenie powoduje powstanie zacieków na szybach. Clin ProNature rozwiązuje ten problem, a jednocześnie jest neutralny dla środowiska.

Przydatne ekologiczne wskazówki zapewniające lśniącą powierzchnię ze szkła

  • Radzimy myć okna raz w miesiącu.
  • Nie rób tego, gdy światło słoneczne pada bezpośrednio na szybę. Unikaj też bardzo ciepłych dni. Płyn do mycia szyb zbyt szybko wyschnie, pozostawiając plamy i zacieki na powierzchni. Wybierz pochmurny i suchy dzień, aby uzyskać połysk bez smug.
  • Clin Pro Nature świetnie nadaje się do wszystkich szklanych powierzchni. Zapewni piękny połysk ramkom na zdjęcia, kabinom prysznicowym i stolikom ze szkła. Aby wyczyścić ramki na zdjęcia, nie rozpylaj płynu bezpośrednio na szybkę. Przetrzyj ją ściereczką zwilżoną płynem.
  • Nakładaj produkt przy użyciu zgniecionej gazety, ściereczki z mikrofibry lub starej koszulki. Unikaj papierowych ręczników, ponieważ mogą pozostawiać paprochy na powierzchni.
  • Najpierw użyj mokrej szmatki do usunięcia najgorszego brudu, a potem poleruj suchą szmatką. Dzięki temu unikniesz smug.
  • Podczas mycia szyb przecieraj od lewej do prawej po wewnętrznej stronie i z góry na dół po zewnętrznej. Ta technika ułatwia stwierdzenie, po której stronie znajduje się niedoczyszczone miejsce.
  • Jeśli używasz ściągaczki do wody, zacznij w górnym rogu okna i przesuń ją w dół jednym zdecydowanym, pionowym ruchem. Wytrzyj ściągaczkę suchą, niepylącą szmatką. Powtarzaj czynność, zaczynając znowu od góry. Gdy skończysz, przesuń ściągaczkę wzdłuż dolnej krawędzi szyby i nie zapomnij o wytarciu parapetu.
  • Zwilż ściereczkę płynem Clin Pro Nature i przetrzyj jeszcze ramy okienne. Gotowe!

Stosując się do tych prostych wskazówek nie tylko będziesz mieć czyste i lśniące okna, ale też wszyscy – producenci i konsumenci – będziemy mieć satysfakcję, że działamy na rzecz ochrony środowiska poprzez podejmowanie lepszych, ekologicznych wyborów.

Filtr po kategoriach: