ProNature

Bądź #pronature

5 powodów, dla których warto używać środków czyszczących przyjaznych dla środowiska

Chcąc prowadzić bardziej ekologiczny tryb życia, często nie wiemy, od czego zacząć.
Niewielkie zmiany w codziennym życiu mogą stanowić pierwsze kroki. Zastanawiałeś / -aś się nad korzystaniem z bardziej ekologicznych środków czyszczących, ale nie masz pewności, czy warto? Tych 6 faktów powinno przekonać Cię, że tak:

1. Unikanie zanieczyszczania wody

Napełniasz wiadro wodą i detergentem, sprzątasz i wylewasz brudna wodę – ale czy wiesz, co dokładnie trafia do kanalizacji? Wiele środków czyszczących zawiera substancje toksyczne, których zakłady oczyszczania ścieków nie są w stanie usunąć lub rozłożyć. Te substancje trafiają do obiegu wody w przyrodzie, gdzie mogą się kumulować i wpływać na to, co pijemy oraz na życie w oceanach. Jeśli korzystasz z tradycyjnych produktów do mycia podłóg, pamiętaj, gdzie mogą one ostatecznie trafić. Składniki płynu Pur Pro Nature są w 95,5% pochodzenia naturalnego.

2. Zmniejsz swój ślad ekologiczny

Celem produktów przyjaznych dla środowiska jest zmniejszanie zanieczyszczenia. Wiele plastikowych opakowań trafia do spalarni śmieci. W procesie spalania uwalniane są toksyczne gazy i CO2. Wybierając bardziej ekologiczne środki czyszczące i produkty wykorzystujące tworzywa z odzysku, takie jak płyn do zmywania Pur ProNature, zmniejszasz ilość szkodliwych odpadów i emisje gazów cieplarnianych.

3. Wspieraj projekty społeczne lub ekologiczne

Dowiedz się więcej na temat producentów ekologicznych środków czyszczących. Wielu z nich dzieli się zyskiem z organizacjami non-profit i wspiera projekty społeczne. Na przykład Henkel współpracuje z Plastic Bank. Wspólnie utworzyliśmy Centrum zbiórki odpadów Henkel na Haiti. Dotknięci wykluczeniem mieszkańcy Haiti mogą zbierać tworzywa sztuczne i otrzymywać w zamian produkty codziennego użytku. Kupując produkty takich firm, pomagasz chronić środowisko i wspierać społeczności znajdujące się w trudnej sytuacji.

4. Zostań ekologicznym wzorem do naśladowania

Im więcej osób ma wiedzę na temat ekologicznych metod sprzątania, tym lepsze mogą być ich wybory. Podnoszenie ekologicznej świadomości innych odgrywa w tym ważną rolę. Dlatego mów znajomym, czego się dowiedziałeś / -aś i zostań ekologicznym wzorem do naśladowania. Jeśli Twoja rodzina i znajomi zrozumieją, jak dobrze sprawdza się ekologiczne sprzątanie, inni pójdą ich śladem.

5. Krok po kroku

Zmiany na rzecz bardziej ekologicznego stylu życia nie muszą być radykalne. Rozpocznij od zwracania większej uwagi na wybierane produkty i sposób, w jaki z nich korzystasz. Czy zużywasz duże ilości środków czyszczących? Ile wody tak naprawdę potrzebujesz do sprzątania? Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci Cię do bliższego przyjrzenia się swojemu otoczeniu. Krok po kroku.

Filtr po kategoriach: