ProNature

Bądź #pronature

3 powody, dla których należy skończyć z zanieczyszczaniem oceanów

Oceany stanowią niezbędny element życia na Ziemi, dostarczając ponad połowę całego wytwarzanego tlenu i uczestnicząc w regulacji klimatu i zjawisk pogodowych. Oceany stanowią również źródło pożywienia, a nawet leków dla milionów ludzi na całym świecie, dlatego gospodarka wielu krajów jest od nich zależna. Potrzebujemy oceanów, aby przeżyć, jednak zanieczyszczenia, drobinki mikroplastiku i kryzys klimatyczny niszczą wodne ekosystemy w zastraszającym tempie. Henkel ma świadomość tego problemu i intensyfikuje działania na rzecz ochrony środowiska. Celem, który chcemy osiągnąć do 2025 roku, jest wykorzystywanie wyłącznie opakowań nadających się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Ponadto Henkel współpracuje z Plastic Bank – organizacją społeczną walczącą z zanieczyszczeniem oceanów plastikiem i stwarzającą szanse dla ludzi dotkniętych ubóstwem. Dzięki temu odpady z plastiku zyskują wartość, co zapobiega dostawaniu się plastiku do oceanów. Teraz bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy być świadomi konsekwencji podejmowanych wyborów, o czym dobitnie świadczą poniższe statystyki.

Co roku do oceanów trafia 8,8 milionów ton plastiku.

Oceany są pełne plastiku, który ma wpływ na wszystko – od morskich organizmów po stan plaż i nasze własne zdrowie. Plastik sam nie zniknie, musimy go usunąć. Na szczęście inicjatywy takie jak Plastic Bank działają na rzecz oczyszczenia oceanów z plastikowych odpadów.

Zanieczyszczenie plastikiem stanowi zagrożenie dla morskich ptaków i ssaków

Organizmy wodne nie tylko duszą się plastikowymi śmieciami lub zaplątują w większe kawałki, ma na nie wpływ również zanieczyszczenie oceanów mikroplastikiem, który jest dla nich toksyczny. Wykazano także, że mikroplastik uniemożliwia niektórym gatunkom normalnie odżywanie się.

Tylko my możemy ocalić oceany.

Jesteśmy od nich zależni, ale one od nas także. Wspierając inicjatywy takie jak Plastic Bank i marki wykorzystujące plastik pochodzący z recyklingu takie jak Henkel, możemy walczyć z zanieczyszczeniem i starać się ocalić oceany. Nasze produkty Pro Nature to dobry sposób na rozpoczęcie życia w zgodzie z naturą. Cała seria uzyskała niemieckie oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel. Ten znak wskazuje produkty spełniające wysokie wymagania w zakresie zdrowia i ochrony środowiska.

Filtr po kategoriach: